Příběh

Urobora přišla na svět v polovině roku 2016. Od prvního návrhu kabely inspirované kubistickou vázou se hodně změnila a vyrostla. Základní idea ale zůstává stejná: vyrábět krásné tašky a batohy. Tyhle základní funkční doplňky každodenního užitku mají ohromný potenciál zdobit a vyjadřovat jedinečnost každého z nás. A právě o to mi jde.
Batoh jako vizuální užité umění v maximální kvalitě provedení.

Každá taška nebo batoh prochází nejdříve jako koncept mou hlavou, v počáteční fázi realizace i mýma rukama.

Každý model připravuji separátně. Kombinuji barvy, vybírám a tisknu vzory na plátno, řezám zdobné aplikace z kůže. S pomocí raznice vyrábím kožené cedulky s logem a ve finální fázi s užitím ručního lisu kompletuji celý výrobek pomocí nýtů a různých systémů zavírání. Vzniká tak živý design, ve kterém pocítíte sílu a kvalitu ručně zpracovaného výrobku.

Batohy dobře sedí, jsou voděodolné, dobře skladné, jsou dostatečně prostorné, mají řešení pro úchyt lahve/deštníku, pro pohodlí mají polstrovaná záda, vnitřní kapsy na tablety i drobnosti… prostě vše, co potřebuje městský člověk k životu.

Většina materiálů, které používám, je českého původu. Chci podporovat lokální výrobce a prodejce. Je pro mě důležité, aby to, co se dá vyrobit u nás, necestovalo přes půl světa.

Spolupracuji s profesionálními švadlenami, které pro Uroboru skvěle odvádějí odbornou a technicky náročnou práci.
S každým kusem přichází na svět neopakovatelný originál, do jehož tvorby s potěšením přijímám během zakázkové tvorby i specifická přání zákazníků.

Přeji vám, ať se vám kabely a batohy dobře nosí a dělají vám každý den radost, Zuzana